SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRÜNLER VE HİZMETLER

Önde gelen bir polietilen film üreticisi olarak, Zen Plastik’te yaptığımız her şeyde çevrenin sorumluluğunu üstleniyoruz. Her bölüm, her üretim birimi ve her çalışan çevresel etkiyi en aza indirmeye katkıda bulunur. Eksilt, azalt ve geri dönüştür bize günlük çevre çalışmalarımızı hatırlatan anahtar kelimelerdir.

Ürünlerimizdeki malzeme miktarını azaltmak için çalışıyor, atık maddeleri geri dönüştürüyor ve yenilenemeyen hammadde kullanımımızı azaltmak için uzmanlığımızı sürekli geliştiriyoruz. Kısaca: Daha yeşil bir dünya için çözümler tasarlıyoruz.

 

Zen Plastik olarak bizim için sürdürülebilirliğe ve çevreye odaklanmak önemlidir. Sürdürülebilirlik çalışmamız, örneğin yenilikçi ürün geliştirme yoluyla, uzun vadeli düşünmekle ilgilidir, ancak aynı zamanda yaptığımız her şeyde çevreye ve sürdürülebilirliğe özen göstermeyi de içerir. Günün sonunda ışığı söndüren bireysel çalışandan, üretimden kaynaklanan atıkları azaltan üretim birimine kadar enerji tüketimimizi ve emisyonumuzu azaltarak geri dönüşümü artırarak her gün sürdürülebilirlik için inovasyon yapan bir bir ekip, burada dünya daha yeşil olsun diye çalışmaktadır.

 

Bir film üreticisi olarak, film yapımına başladığımız 2010 yılından beri özel ekolojik sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Üretim sırasında çevre dostu hammaddeler, geri dönüşüm, geri dönüşüm ve optimum enerji yönetimi, sürdürülebilir eylemlerimizin temel taşlarıdır.

Ekolojik geri dönüşüm yönetimi söz konusu olduğunda öncüyüz. Film yapımında film kalıntılarından ve bölümlerinden mümkün olan en iyi şekilde yararlanmak için kurulduğumuz günden beri kurum içi regranülasyon sistemleri ile çalışıyoruz. Çeşitli uygulama alanları için ekolojik filmler geliştiriyor ve enerji konseptimizi sürekli olarak optimize ediyoruz.